Abolicja.info

27 Maj, 2009

Zwrot podatku – prowizje firm pośredniczących

Filed under: Podwójne opodatkowanie — rafchmielewski @ 10:07 am

Zanim poruszyłem na łamach tego bloga wątek zwrotu podatku z zagranicy rozpocząłem internetowe poszukiwania informacji dostępnych na ten temat. Wszak jest to przecież jedyne źródło takich informacji.

Kiedy podczas tych poszukiwań chciałem się rozeznać, która z ofert firm pośredniczących w odzyskaniu podatku z zagranicy jest najbardziej korzystna, okazało się, że w całej sieci nie ma żadnego wiarygodnego zestawienia, a te zaś, które są dostępne, są albo przestarzałe, albo też budzą poważne wątpliwości co do swojej bezstronności. Tym samym osoba, która zamierza skorzystać z usług takiej firmy (do czego namawiałem Was tutaj>>) musi samodzielnie przeczesywać zasoby sieci w poszukiwaniu najkorzystniejszej dla siebie oferty.

A jak wygąda takie przeczesywanie? Prawie zawsze w ten sam sposób: Google -> „zwrot podatku z zagranicy” -> wyniki wyszukiwania. Wybieramy najczęściej jedną z pierwszych firm. Czy jednak jest to najkorzystniejsza oferta? Skoro oferta takiej firmy jest na pierwszej stronie z wynikami wyszukiwania to wydaje się, że jest tam dlatego, że wiele osób zagląda na jej stronę i w związku z tym chyba jest warta uwagi, a zatem ma korzystną ofertę…

Nic bardziej BŁĘDNEGO!

Niestety (albo „stety”) oglądalność i liczba gości na stronie prawie nie mają już dziś znaczenia dla dobrego pozycjonowania strony. Gdyby tak było, to nie istniałoby tyle firm oferujących tego rodzaju usług. Nie ważne zatem, w jaki sposób adres firmy pośredniczącej znalazł się na pierwszej stronie (a znalazł się tam zapewne dzięki sztucznemu pozycjonowaniu), ważne jest jednak to, że oferta takiej firmy wcale nie musi być korzystna!

Aby odszukać ofertę „szytą dla siebie” trzeba przeczesać wyniki co najmniej do strony dziesiątej, następnie porównać dane, i jeszcze do tego skontakować się z wybraną firmą, aby ta zechciała nam przedstawić rzeczywiste koszty dodatkowe, których wyświetla na swojej stronie internetowej.

A więc chcąc Wam nieco pomóc w tych poszukiwaniach, sam zabrałem się do roboty 🙂 I wyszedł mi z tej pracy mały eBook, który zawiera zestawienie ofert niemal wszystkich firm pośredniczących w otrzymaniu zapłaconego za granicą podatku wraz z komentarzem, na co zwracać uwagę przy wyborze oferty.

Ebook jest już do pobrania tutaj!

Pozdrawiam Was,

Rafał

<< Zobacz wpis dotyczący zwrotu podatku z zagranicy

<< Zobacz moją wypowiedź w Telewizji Podatkowej.tv

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: