Abolicja.info

1 kwietnia, 2009

Ulga budowlana a abolicja podatkowa

Filed under: Abolicja podatkowa,Podwójne opodatkowanie — rafchmielewski @ 5:22 am
Tags:

moneyDostałem od Was wiele komentarzy, w których pisaliście o tym, że urząd skarbowy odmówił Wam zwiększenia kwoty ulgi budowlanej w wyniku złożenia wniosku o abolicję.

W sprawie nastąpił jednak znaczący przełom!

Jaki? Czytajcie dalej >>

Rafał

PS.: Własnie ukazał się w Gazecie Prawnej wywiad ze mną na ten temat. Zobaczcie >>

3 Komentarze

 1. Witam Panie Rafale
  Super wiadomosci mam od Pana.Czekam na dalszy ciąg w tej sprawie.Może cos sie uda uszczknąc mi z tych zabranych 12000 dużej ulgi. Czekam nadal na decyzje…której jeszcze nie ma.
  Pozdrawiam Pana serdecznie, W
  Wiesław
  WItam Panie Wiesławie! No tak, wiadomości są super! Myślę, że się wszystko skończy bardzo dobrze. W każdym razie zawsze można złożyć korektę deklaracji i zażądać uwzględnienia ulgi. Skoro jedna izba skarbowa się do tego przychyliła, to w ewentualnym odwołaniu (jeżeli US tego nie uzna) jest bardzo prawdopodobne, ze i druga tak postanowi. W końcu jest o co walczyć 🙂
  Proszę odwiedzać blog. Trzymam rekę na pulsie 🙂
  Rafał

  Komentarz - autor: wizauk — 16 kwietnia, 2009 @ 6:27 pm

 2. Witam Panie Rafale.
  Niestety zła wiadomośc, Izba skarbowa podtrzymała decyzje US w sprawie dużej ulgi, tracac ok 12000 PLN. Mysle , że złoże skarge do WSA powołujac sie na decyzje Izby Skarbowej w Wa-wie w podobnej jak moja sprawie,.Co Pan sądzi o tym Panie Rafale, może mi Pan podpowie jakieś konkretne uzasadnienie?
  Dzieki i POZDRAWIAM!!!!!!!!!!
  Witam Pana! Tego należało się spodziewać 😦 Organy podatkowe trzymają teraz jedną linię interpretacyjną. Mam kontakt z jedną z moich stałych czytelniczek, która również walczy o swoje w identycznej sprawie co Pan. Ona jest jeszcze przed odwołaniem do IS, ale sposób, w jaki ją US potraktował woła o pomstę do nieba… Dlatego jeszcze raz udzieliłem wywiadu w Gazecie Prawnej (pewnie się ukarze niebawem) o interesującym nas problemie i zaznaczyłem, jak fiskus traktuje podatników oraz, że kasuje z serwisu MF interpretacje, które są korzystne dla podatników (przypomnę o interpretacji sygn: IPPB4/415-182/08-2/JK o której nie tylko ja pisałem, ale również Rzeczpospolita), prawodopodobnie abyśmy nie wiedzieli o tym, że inne organy podatkowe mają inne zdanie (to była interpetacja IS z Warszawy, a więc nie był to pierwszy lepszy urząd skarbowy).

  Jakie uzasadnienie… Ustawa abolicyjna miała na celu zrównanie podatników rozliczających się metodą zaliczenia do podatników rozliczających się metodą wyłączenia (jest to wprost napisane w uzasadnieniu do tej ustawy). Skoro dochody tych ostatnich nie mają wpływu na ulgę budowlaną, to tak samo powinno być i w tym przypadku. WIęcej uzasadniać nie ma potrzeby, gdyż cały ten boom z ustawą abolicyjną miał na celu zrównanie i likwidację dyskrymiancji. Jeżeli wciąż dochodzi do nierówności przy okazji ulgi budowlanej, to cel ustawy nie jest spełniony.

  Z drugiej strony… fiskus tak działa: zabierzemy, a może się podatnicy nie zorientują, a jak się zorientują, to może nic z tego i tak nie będzie, bo komu tam się chce odwoływać i to jeszcze do sądu… Ostatecznie co nam mogą zrobić, najwyżej oddamy im pieniądze…

  Proszę mi napisać, jeżeli będzie Pan potrzebował pomocy :)\
  Pozdrawiam i dziekuję za pamięć!
  Rafał

  Komentarz - autor: wizauk — 11 lipca, 2009 @ 5:20 am

 3. Witam Panie Rafale!!!
  Dziękuje bardzo za answer, jestem w trakcie pisania skargi do WSA w Rzeszowie. Spróbuję, jestem Panu wdzięczny za zaangażowanie w mojej sprawie.Pozdrawiam , podzielę sie z Panem wynikami mojego działania.
  ALL THE BEST!
  Wiesław

  Komentarz - autor: wizauk — 13 lipca, 2009 @ 7:05 pm


RSS feed for comments on this post.

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: