Abolicja.info

12 lutego, 2009

Jak rozliczyć zagraniczne dochody na PIT-36 – Ulga Abolicyjna

Filed under: Podwójne opodatkowanie — rafchmielewski @ 9:44 pm
Tags: , ,

295x120_pit02No właśnie – jak? Sprawa nie jest łatwa, przyznam szczerze, że sam zawsze muszę się zastanowić, co i jak mam opowiedzieć na zadane pytanie.

Na temat rozliczania zagranicznych dochodów na PIT-36 napisałem eBooka pt. Jak rozliczyć zagraniczne dochody i wypełnić PIT-36. – przewodnik, który krok po kroku omawia, w jaki sposób osoba zarabiająca za granicą powinna rozliczyć ten formularz.

Jednak ustawa abolicyjna wprowadziła bardzo ważną ulgę dla podatników zarabiających za granicą, nazywaną…

ulgą abolicyjną

Co to jest i na czym polega, oraz jak się ją rozlicza?

Na razie powiem tylko tyle, że przygotowuję obecnie aktualizację wspomnianej książki, gdzie również krok po kroku wraz z przykładami pokażę, jak należy korzystać z tej ulgi.

Jednak nie musisz czekać na aktualizację. Dla osób, które pobrały mój darmowy przewodnik po podwójnym opodatkowaniu z PodwójneOpodatkowanie.pl przygotuję już w przyszłym tygodniu krótkiego eBooka, który omówi ten problem dokładnie tak samo, jak w książce.

Zatem polecam Tobie takie rozwiązanie: pobierz teraz ten darmowy przewodnik z www.PodwójneOpodatkowanie.pl a w najbliższym czasie – jak tylko go napiszę – otrzymasz dostęp do eBooka o uldze abolicyjnej (przewodnik i eBook doskonale się uzupełniają).

Propozycję tą otrzymają TYLKO osoby, które pobrały mój darmowy przewodnik, więc jeżeli chcesz wiedzieć dosłownie wszystko o uldze abolicyjnej, musisz ten przewodnik pobrać.

Pozdrawiam, Rafał.

PS.: Jeżeli coś Ciebie jeszcze nurtuje w kwestii tej ulgi to napisz mi proszę w komentarzu. Możliwe, że Twój problem uwzględnię w tym eBooku.

PPS.: Wiadomość z ostatniej chwili:

Jest już w sprzedaży mój eBook o uldze abolicyjnej (czytelne przykłady, instrukcja, krok po kroku, itd. ). Jego wartość to 37 zł, ale można mieć go już za jedyne 10 zł. z gwarancją zwrotu pieniędzy!!!okladka_mniejszaJak go otrzymać?

Wystarczy pobrać mój gratisowy przewodnik po podwójnym opodatkowaniu ze strony PodwojneOpodatkowanie.pl. Po jego pobraniu otrzymasz sekretny link do mojej nowej książki w promocji.

Masz czas tylko do końca marca. Potem promocję usunę.

4 Komentarze

 1. W kwestii ulgi abolicyjnej nasunął mi się ciekawy problem i proszę o sprawdzenie mojego toku rozumowania. Załóżmy sytuację – pracowałem w Polsce przez 3 miesiące 2008 roku. Następnie wyjechałem do pracy do Danii gdzie pracowałem przez resztę roku. Ponieważ w Danii podatki są wyższe niż w Polsce to rozliczając się z uzyskanych dochodów na PIT-36 (metodą proporcjonalnego odliczenia i wykazując zapłacony w Danii podatek) nie wyszła żadna dopłata podatku z tego tytułu. No ale gdyby te same dochody z Danii potraktować metodą wyłączenia z progresją to dopłata podatku wystąpi, gdyż jak wiadomo do polskich dochodów będę musiał zastosować wyższą, wyliczaną stawkę podatku. W tym przypadku zastosowanie ulgi abolicyjnej nie ma sensu. Czy dobrze rozumuję?
  Witam Panie Bartku! Tak! Może się tak zdarzyć! Gratulacje i pozdrawiam! Rafał 🙂

  Komentarz - autor: Bartek — 13 lutego, 2009 @ 1:01 pm

 2. Witam Panie Rafale !!
  Ale czy to nie jest tak, że ulgę abolicyjną dla osób pracujących m.in. w Danii, Holandii, USA… wykazuje się też z PIT-O ? Czyli oprócz PIT 36 trzeba złożyć jeszcze PIT-0?
  Tak, oczywiście! Pozdrawiam! Rafał

  Komentarz - autor: Magdalena — 23 lutego, 2009 @ 8:21 pm

 3. Panie Rafale, wyszła mi ostatnio bardzo ciekawa sytuacja.
  Obliczyłem podatek metodą zaliczenia i wyszedł mi podatek do zapłacenia.
  Następnie obliczyłem metodą wyłączenia z progresja i wyszedł mi dokładnie taki sam podatek do zapłacenia, czyli Ulga abolicyjna wynosi 0.
  Czy jest możliwa taka sytuacja czy ja się gdzieś mogłem pomylić ?
  Panie Marcinie, wszystko jest możliwe 🙂 Ale niech Pan przeliczy raz jeszcze. W razie czego może Panu pomóc moja nowa książka o tej uldze. Na razie do końca marca jest w promocji za jedyne 10 pln. Z promocji można skorzystać po pobraniu mojego poradnika ze strony http://www.PodwojneOpodatkowanie.pl/ebook
  Rafał

  Komentarz - autor: Marcin — 24 marca, 2009 @ 7:18 am

 4. Panie Rafale, jeszcze jedno pytanie – czy jeśli pracowałam w Anglii, to również mogę skorzystać z ulgi abolicyjnej (tj. pomniejszyć sobie podatek o kwotę różnicy (wykazaną również w PIT/0) pomiędzy metodą zaliczenia a wyłączenia z progresją)?
  Niestety nie Pani Jolu.
  Czy ulga ta dotyczy tylko osób rozliczających się stsoując metodę zaliczenia?
  Tak
  I gdy wyliczam podatek metodą wyłączenia z progresją, to czy mogę odjąć sobie polskie k-ty uzyskania przy wyliczaniu dochodu?
  Tak
  Bo ja obliczyłam dochód odejmując od kwot brutto kwoty diet i zapłacony podatek (??? – podatek?), ale coś gdzieś czytałam, że mogę jeszcze odjąć polskie koszty uzyskania. Czy to prawda? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie. J.
  Pani Jolu, dochód oblicza się przez odjęcie od przychodu diet oraz kosztów. Nie wiem skąd Pani wzięła odliczenie podatku 🙂 W każdym razie, na tym blogu pisałem DUŻO na temat metody wyłączenia. Proszę kliknąć w TAGACH frazę „metoda wyłączenia” i wyskoczą Pani wszystkie niezbędne informacje. Pozdrawiam, Rafał.

  Komentarz - autor: Jola — 31 marca, 2009 @ 7:17 pm


RSS feed for comments on this post.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: