Abolicja.info

2 lutego, 2009

Abolicja – najczęstsze pytania i wątpliwości

Filed under: Uncategorized — rafchmielewski @ 5:23 am
Tags: , ,

taxreadyDo końca okresu abolicyjnego zostało już tylko 5 dni! Pamiętacie co pisałem o tym, że nie możecie się spóźnić z wnioskiem i dlaczego?

W razie czego, żebyście długo nie szukali, podaję tutaj link do tego wpisu:

https://abolicja.wordpress.com/wniosek-po-terminie/

A czy pamiętacie kiedy Wasz wniosek będzie spóźniony, albo inaczej – jak ustalić właściwy termin, w którym Wasz wniosek prawidłowo dotrze do urzędu skarbowego?

W razie czego tutaj też jest link:

https://abolicja.wordpress.com/2008/12/10/co-to-znaczy-termin-na-zlozenie-wniosku/

To są naprawdę BARDZO WAŻNE wiadomości!

O czym dzisiaj…?

Z dotychczasowej swojej praktyki wiem już, jakie są najczęstrze pytania i wątpliwości, jakich wskazówek najczęściej szukacie, oraz jakie odpowiedzi są najczęściej porządane.

Zebrałem je wszystkie, lekko przeformułowałem pytania i dopisałem nowe odpowiedzi.

Zapraszam zatem tutaj po nową porcję solidnej wiedzy o abolicji podatkowej!

I zapraszam do pisania komentarzy!

Rafał

3 Komentarze

 1. witam. mam pytanko. w latach 2005-2006 pracowalam w firmie, ktora nie byla zbyt systematyczna.chodzi mi o to, ze na payslipie mialam regularna date, pieniadze przychodzily jednak pozniej (po tej dacie), aczkolwiek w roznych terminach (nieregularnie).pytanie brzmi: czy powinnam przeliczac funty na zlotowki wg. daty na payslipie, czy daty otrzymania na konto? dziekuje i pozdrawiam.

  Komentarz - autor: malwina — 2 lutego, 2009 @ 9:22 pm

 2. Witam! Ja w tym komentarzu chciałabym bardzo podziękować za wszystko to czego dowiedziałam się na Pańskich stronach o abolicji, za wszelkie sugestie i rady. Jeszcze kilka miesięcy temu nie wiedziałam co to w ogóle jest abolicja, a teraz wiem o niej dosłownie wszystko, przekonałam się, że sporo więcej niż urzędnicy w skarbówce: Zrobiłam też samodzielnie wszystkie rozliczenia. Dziękuję serdecznie jeszcze raz i życzę wielu sukcesów.

  Komentarz - autor: emila — 2 lutego, 2009 @ 10:48 pm

 3. Szanowny Panie Rafale,

  Chcialbym prosic o rade czy w moim przypadku nalezy martwic sie skladaniem wnoisku o umorzenie podatku z tytulu pracy za granica.
  W okresie 07.2005-07.2006 pracowalem w Polsce, okres ten zostal rozliczony w US. Nastepnie w sierpniu wyjechalem do UK gdzie z koncem wrzesnia 2006 rozpoczalem prace i przebywam w UK od tamtego czasu. W Polsce nie posiadam zadnych nieruchomosci lub innych srodkow, wymeldowanie zlozone zostalo w lutym 2007.

  Dziekuje z gory za porade.

  Pozdrawiam

  Komentarz - autor: Wojtek — 3 lutego, 2009 @ 8:13 pm


RSS feed for comments on this post.

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: