Abolicja.info

29 stycznia, 2009

Jak obronić się przed fiskusem

Filed under: Abolicja podatkowa,Podwójne opodatkowanie — rafchmielewski @ 6:22 am
Tags:

enteroctopus_dofleinibaby3sdlc2006Wiele osób nie zamierza skorzystać z abolicji podatkowej. Wiele z nich nie umorzy swojej zaległości. Każdy ma ku temu swoje powody…

Warto jednak w takim przypadku zabezpieczyć się przed długą i chciwą ręką fiskusa 🙂 Ale aby to zrobić, trzeba poznać sposoby, których on używa, aby posiąść wiedzę o swoich poddanych.

Zaznaczę jednak, że nie ma 100% sposobu na to, aby uciec przed fiskusem… Są jednak proste techniki, które mogą znacznie ograniczyć długość jego macek 🙂

Jeśli chcesz je poznać (a niektóre są naprawdę banalne, ale bardzo ważne) to zapraszam do mojego artykułu tutaj.

Pozdrawiam, Rafał.

2 Komentarze

 1. Witam Panie Rafale,

  ja również postanowiłem podzielić się z Panem moimi rozterkami związanymi z abolicją.

  Wraz z żoną wyjechaliśmy do Anglii w maju 2004, żona pracowała w 2004 w PL i UK ale PIT 37 złożyła w US tylko za zarobki uzyskane w PL. Wydaje mi się, że muszę wypełnić PIT 36 jako korektę i zsumować zarobki z PL i UK. Czy mam rację?

  Jeśli chodzi o samo wyliczanie podatku to myślę, że robię to w sposób prawidłowy, tj. Od zarobków Total Income odliczam diety (32Ł x 30), mnożę kwoty wypłat pomniejszone o diety przez kurs funta z dnia wpłynięcia pieniędzy na konto. Tak samo robię z podatkiem (Tax) oraz ubezpieczeniem (National Insurance). Czy ubezpieczenie uwzględniamy w PIT 36?

  Lata 2005, 2006 i 2007 (abolicja już nie dotyczy) przepracowaliśmy tylko w UK, ale nie wymeldowywaliśmy się z PL ani nie złożyliśmy wniosku do US o zmianie miejsca zamieszkania, a na dodatek w 2005 kupiliśmy mieszkanie w Polsce, więc myślę, że to nas dyskwalifikuje z rezydencji podatkowej w UK. Czy mam rację?

  Dziękuję z góry za odpowiedź.

  Pozdrawiam Irek

  Komentarz - autor: Irek — 29 stycznia, 2009 @ 2:22 pm

 2. Witam Panie Rafale, przeczytalem artykul, ale ciagle nie jest dla mnie jasne to , czy jesli udowodnie swoja rezydecjie podatkowa w UK, przeprowadzilem sie w marcu 2005 to musze robic korekte podatku za 2005 rok i wykazywac dochody z UK i zaplacic podatek ? Bo mam dochody z Polski i z UK, ksiegowa wyliczyla mi podatek za 2005 rok 9000 zl (tzn.podatek 6000 i 3000 odsetki ). Czy to jest wtedy traktowane jako ze jestem rezydentem w Polsce do marca i rezydentem w UK od marca ? i nie musze nic robic? tylko zlozyc jeszcze zalegly NIP3 i spac spokojnie ?
  pozdrawiam Waldek

  Komentarz - autor: Waldek — 29 stycznia, 2009 @ 10:33 pm


RSS feed for comments on this post.

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: