Abolicja.info

12 stycznia, 2009

Jak wypełnić wniosek abolicyjny (koszty)

Filed under: Abolicja podatkowa — rafchmielewski @ 8:03 am
Tags: ,

currencyJak już wielokrotnie wspominałem, wypełnienie wniosku abolicyjnego nie jest skomplikowane, żeby nie powiedzieć – proste. Jednakże diabeł tkwi w szczegółach 🙂 Aby skutecznie wypełnić wniosek trzeba znać inne ważne zagadnienia. Jednym z nich jest niewątpliwie prawidłowe ustalenie kosztów uzyskania przychodów.

Tutaj znajdziecie kontynuację wywiadu, jaki przeprowadziłem z Tomaszem Synosiem – doradcą podatkowym, który jest specjalistą w zakresie międzynarodowego prawa podatkowego. Rozmawialiśmy o sposobie wypełnienia wniosku abolicyjnego. Pierwszą część tego artykułu, która dotyczyła przychodów, opublikowałem we wpisie tutaj. Teraz przyszła kolej na sposób ustalenia prawidłowej wysokości kosztów uzyskania przychodów w tym wniosku.

A zatem zapraszam do lektury i do pozostawiania komentarzy?

Rafał

PS.: Czy podoba się Wam ten blog? Czy znajdujecie tutaj pożyteczne informacje? O czym powiniem jeszcze napisać? Napiszcie do mnie: abolicja2001@wp.pl

2 Komentarze

 1. Witam.Panie Rafale ja mam takie pytanie dotyczace kosztow za pomoc w wypelnieniu wnioskow,poniewaz moj doradca podatkowy powiedzial ze moze w 1000zl sie zmieszcze czy to jest normalna cena bo ja prawie z krzesla spadlem.Dodam tylko ze chodzi o korekte za 2005r. poniewaz pracowalem 4 miesiace w Polsce a reszte w UK i o zeznanie za 2006r.W obu przypadkach dotyczy to rowniez mojej zony.Pozdrawiam.
  To chyba cena na „odczep się” 🙂 Jeżeli są Państwo zainteresowani to prywatnie podam Państwu adres mojego doradcy na abolicjaUK@yahoo.com

  Komentarz - autor: piotr — 13 stycznia, 2009 @ 12:03 am

 2. Witam,

  Jakie KUP, jesli praca w UK i PL w tym samym roku, ale: praca od stycznia 2006 do marca 2006 w PL na um. o prace, ORAZ od kwietnia 2006 do grudnia 2006 praca w Anglii I TO NA 1,5 ETATU codziennie( bo przez dwie rozne firmach/agencje???)
  wydaje mi sie ze powinnam wpisac kup 1840,77.????
  Nie jestem pewna bo wszedzie widze odliczenia kup w kwocie podstawowej:1227 zl
  Prosze o wskazowke
  NIestety, to prawda – koszty max do 1227 zł w Pani sytuacji. Rafał

  Pozdrawiam
  Joanna

  Komentarz - autor: Joanna — 3 lutego, 2009 @ 11:02 pm


RSS feed for comments on this post.

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: