Abolicja.info

7 stycznia, 2009

Jak wypełnić wniosek o abolicję (skale podatkowe)

Filed under: Abolicja podatkowa — rafchmielewski @ 9:01 am
Tags: , ,

pit_74698lAby skorzystać z abolicji podatkowej i skutecznie umorzyć swoją zaległość podatkową, należy do wniosku abolicyjnego (PIT-AZ oraz AZ-O) dołączyć deklarację PIT-36 za rok, który zamierzamy objąć abolicją.

Prawidłowe wypełnienie tego formularza wymaga jednak zastosowania skali podatkowej, która miała zastosowanie w tym konkretnym roku podatkowym.

I niby to jest łatwe, ale niestety nie proste… Dlaczego? Ponieważ odpowiednią skalę podatkową trzeba gdzieś odnaleźć i dodatkowo wczytać się w przepisy ją wprowadzające, czy aby ta, którą właśnie znaleźliśmy, to ta, której rzeczywiście szukaliśmy 🙂

I wcale nie jest to śmieszne… To jest trudne!

Ale specjalnie w tym blogu macie już skale podatkowe „podane prosto na tacy”. Od roku 2002 do 2008 (dlatego do 2008, że może się komuś ona przyda :))

Po skale zapraszam tutaj.

Pozdrawiam, Rafał.

1 komentarz

  1. Witam PAna :)Ja mam pytanko w sprawie zwrotu podatku brytyjskiego. Jeśli ktoś otrzymał około 800 funtów zwrotu za 2005 rok i dostal ten zwrot gdzies w 2006 maju, czy powinien to umieszczac na deklaracji podatkowej, gdzie i dokladnie za który rok. Czy mogą jakoś dojść do tego, że się ten zwrot otrzymało? I czy będzie trzeba tą sume zaplacić w Us, bo niby słyszałam, że kwoty zwrotów nie są objęte abolicją. I po jakim kursie będzie trzeba zapłacić?
    Witam! pisałem o tym tutaj 🙂

    Komentarz - autor: Ania kwak — 8 stycznia, 2009 @ 10:46 am


RSS feed for comments on this post.

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: