Abolicja.info

16 grudnia, 2008

Czy zakup nieruchomości spowoduje zmianę rezydencji

Filed under: Abolicja podatkowa — rafchmielewski @ 12:57 pm
Tags: ,

cfmgoldcoinZdarza się dosyć często, że pytacie mnie czy zakup mieszkania spowoduje, czy też spowodował, że zmieniliście miejsce swojej rezydencji podatkowej.

Dotyczy to w szczególności osób, które przeniosły swoją rezydencję za granicę i wolałyby, gdyby ta rezydencja nie wróciła samoczynnie przez sam fakt zakupu mieszkania czy domu.

A więc… zapraszam tutaj po więcej, ponieważ właśnie ukazała się interpretacja podatkowa Izby Skarbowej w podobnej sprawie.

Jestem pewien, że zainteresuje ona wszystkich, bez względu na to, w jakim kraju pracują 🙂

4 Komentarze

 1. Pracuje za granica od 2004 ale dopiero w pazdzierniku 2006 zmienilem rezydencje (przeniesienie osrodka interesow zyciowych).Chcialbym skorzystac z abolicji.O ile sprawa za 2004 i 2005 wydaje sie jasna to za 2006 juz nie.Czy we wniosku mam umiescic dochody tylko za 9 miesiecy czy wszystkie.A moze nie musze skladac wniosku za ten rok.
  Dziekuje za kilka slow wyjasnienia.
  Karol
  Panie Karolu, abolicja w Pana przypadku dotyczy tylko lat 2004-2005. Za rok 2006 nie musiał się Pan już rozliczać z dochodów z Polsce, jako że był Pan w dniu zakończenia tego roku rezydentem UK.

  Pozdrawiam, Rafał

  Komentarz - autor: Karol — 17 grudnia, 2008 @ 10:40 am

 2. Panie Rafale,czy w związku z tym ze 27 lipca 2006 roku przeniosłem swój osrodek interesów zyciowych do UK nie musze sie rozliczac z dochodów angielskich w polskim US?????rozliczyłem sie z polskim US za 2006 rok tylko z dochodów uzyskanych w Polsce-dobrze czy zle????????????
  Bardzo dobrze! Zakładając, że rzeczywiście zmienił Pan rezydencję podatkową 🙂 Przypomnę, że w 2006 roku obowiązywała zasada zamiaru stałego zamieszkania w danej miejscowości. Jeżeli przeniósł się Pan z takim zamiarem, to jest ok.
  Pozdrawiam, Rafał

  Komentarz - autor: piotr — 25 marca, 2009 @ 12:49 pm

 3. Panie Rafale,znowu ekspresowo odpowiedział pan na moje pytanie-jeszcze raz serdeczne dzieki:)))
  Staram się jak mogę, ale niestety mam coraz mniej czasu na to 😦

  Komentarz - autor: piotr — 25 marca, 2009 @ 11:02 pm

 4. ten zamiar trwa zresztą do dzisiaj,napewno jest wiele takich osób jak ja które żyją w niepewnosci-dla mnie niebyłoby problemu ale chce kupic w Polsce nieruchomosc-oczywiscie dla celów inwestycyjnych,wiec jest ta niepewnosc ze-moze i po mnie przyjdą:)))))))))))))
  Na pewno zapytają skąd ma Pan środki na zakup nieruchomości. Dlatego proszę gromadzić dowody, że Pan pracował.
  Rafał

  Komentarz - autor: piotr — 25 marca, 2009 @ 11:06 pm


RSS feed for comments on this post.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: